Czy warto kupować rośliny w supermarkecie

Oferta supermarketów, jeśli chodzi o rośliny jest bardzo duża, dlatego nie ma się, co dziwić, że wiele osób chce sprawdzić czy warto to kupować. Nawet w spożywczych supermarketach trafiają się jakieś ciekawe oferty, które kuszą przede wszystkim ceną.

Jeśli chodzi, o jakość taki roślin to bywa z tym bardzo różnie. Wszystko zależne jest od tego, co kupujemy. Pamiętajmy, że niska cena oznacza bardzo często coś kiepskiej, jakości. Wydamy mało, ale nic z tego nie będzie. Będziemy sobie przygotowywać miejsce pod roślinę, czyli dodamy nawóz, stracimy dużo czasu, a na końcu okaże się, że nic z tego nie wyjdzie. Większość roślin w doniczkach, które są oferowane w supermarketach nie było podlewanych od bardzo dawna. Właśnie tak wygląda oszczędność, a warto dodać, że często te rośliny są od kilku tygodni w drodze. To, że my szybko taką roślinę podlejemy po zakupie nie oznacza, że coś z niej wyrośnie.

Bardzo często w sprzedaży można znaleźć cebulki różnych kwiatów w tym lilii. Tutaj jest bardzo źle, bo najczęściej te cebulki są zasuszone i nic nam nie wyrośnie z tego. Są tanie, ale nie warto nawet ich kupować, bo niepotrzebnie wydamy te kilka złotych. Lepiej kupić w profesjonalnym sklepie ogrodniczym nieco droższe cebulki, ale przynajmniej takie, które na pewno będą wyrastały z ziemi.

Jeśli już się decydujemy na zakup roślin w supermarkecie to dobre się przyglądajmy roślin. Sprawdzajmy czy wyrastały w doniczkach czy tylko zostały tam wsadzone. Jeśli roślina rośnie od początku w doniczce to na pewno ma większe szanse na rośniecie. Z biegiem czasu będziemy zwiększać swoje doświadczenie i będziemy wiedzieć, na co konkretnie zwracać uwagę podczas robienia zakupów. Musimy sobie uświadomić to, że nie możemy kierować się jedynie ceną. Najpierw sprawdzamy wszystko inne odnośnie roślin, które nas interesują, a na końcu sprawdzamy cenę. Jeśli cena wydaje nam się wysoka to zamiast trzech czy pięciu sadzonek czy cebulek kupujemy mniej. Nasz ogród ma być piękny, dlatego to, jakie wybieramy rośliny ma ogromne znaczenie. Jeśli rośliny będą schnąć i marnieć to cała nasza praca pójdzie na marne, a przecież nie o to nam chodziło.

Written By
More from mateusz

Catering dietetyczny – jedzenie dla aktywnych

Osoby, które pracują aktywnie, ale i po pracy dużo się ruszają muszą...
Read More