Insekty w rzepaku ozimym

Problemy z rzepakiem ozimy ma praktycznie każdy, kto się zdecydował na jego zasianie. To, dlatego trzeba wiedzieć, w jaki sposób z tymi szkodnikami walczyć żeby zyskać nad nimi przewagę. Czekanie nic tutaj nie zmieni i można na tym jedynie stracić.

Szkodniki będą się rozwijały jeszcze szybciej, a co za tym idzie będą jeszcze bardziej groźne. Na to nie możemy sobie pozwolić, dlatego trzeba będzie zakupić takie insektycydy, jakie naprawdę bardzo skutecznie zabijają. Wtedy będziemy na sto procent pewni, że trafiliśmy dobrze i że teraz mamy problem z głowy. Jeśli tego na czas nie zrobimy to trzeba się liczyć z tym, że insekty będą się coraz szybciej rozmnażały i ostatecznie całą uprawę trzeba będzie zaorać, oczywiście nie oznacza to, że pozbędziemy się problemu ze szkodnikami, bo one nadal będą się miały bardzo dobrze i przeczekają w glebie aż znowu coś posiejemy.

Sami widzimy, że tylko skuteczne insektycydy są w stanie nam pomóc. Z insektów, jakie mogą atakować rzepak ozimy można wymienić między innymi słodyszka rzepakowego. Jeśli widzimy biały nalot na rzepaku to znak, że trzeba będzie bardzo szybko działać i niszczyć szkodnika, który w krótkim czasie będzie się jeszcze bardziej rozwijał.

Zastosowanie odpowiednich środków

Ze znalezieniem insektycydów nie ma dzisiaj problemów, ale trzeba dokładnie zaznajomić się z etykietom, bo wtedy wiemy czy nasz problem dzięki temu środkowi chemicznemu będzie rozwiązany. Jeśli tak to sięgamy po tej środek, a jeśli nie to szukamy czegoś, co jest składem przewidziane do walki ze szkodnikami, jakie pojawiają się w rzepaku ozimym. Ofertę analizujemy, patrzymy, jaka jest skuteczność tego środka i wtedy dopiero zamawiamy. Z środków ochrony roślin przewidzianych do walki z insektami firma zabieg insektycydowy oferuje nam dokładnie to, czego potrzebujemy. To Polski producent środków ochrony roślin, a zatem trzeba będzie zainteresować się tą ofertą i wybrać z niej dokładnie to, co jest najlepsze. Oni wiedzą jak nam pomóc i my to musimy wykorzystać.

Written By
More from mateusz

Lepiej inwestować w nieruchomości czy na giełdzie

Inwestowanie zarówno w nieruchomości, jak i rozwiania giełdowe może przynieść naprawdę duże...
Read More