Rośliny ogrodowe o ozdobnych owocach

Dawniej w sprzedaży mieliśmy jedynie rośliny cytrusowe, które miały ozdobne owoce, ale jak wiadomo w naszym klimacie takie rośliny mogły rosnąć jedynie w doniczkach. Oczywiście można pokusić się o to żeby w naszym ogrodzie na okres letni były pomarańcze, cytryny czy mandarynki.

W sprzedaży jest wiele różnych odmian i na pewno coś interesującego z tego wybierzemy. Dzisiaj tych roślin jest znacznie więcej i czasami sami nie wiemy n, co można postawić żeby nasz ogród był piękniejszy.

Nertera płożąca

Roślinka nie jest wysoka, bo ma około 5 do 10 cm, ale za to ładnie się płozy tworząc niesamowity efekt. Posiada przy tym piękne owoce jagody, które są pomarańczowej barwy. Owoce pojawiają się już w sierpniu. Trzeba taką roślinę posadzić w półcieniu, ale na okres zimowy musimy ją przenieść do pomieszczenia. Ze względu na swoje nie za duże gabaryty nie będzie to problemem i nie możemy o tym zapomnieć.

Osoby zainteresowane roślinami z owocami powinny wybrać coś z rodziny irg, berberysów czy ogników. Te rośliny prezentują się naprawdę relacyjnie i są w stanie ozdobić każdy ogród. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się krzewy rokitnika. Można taką roślinę posadzić na skarpie, bo wtedy bardzo dobrze się rozwija.

Lista roślin, które można posadzić w swoim ogrodzie jest bardzo duża. Większość z tych ładniejszych niestety musi na zimę trafić do domu. To oznacza, że musimy o tym pamiętać, bo inaczej stracimy roślinę, a przecież nie o takie rozwiązanie nam chodzi. Prowadzenie ogrodu jest bardzo trudne i trzeba się na tym bardzo dobrze znać. Gdybyśmy żyli w nieco cieplejszym klimacie to nasze ogrody byłby jeszcze piękniejsze, ale niestety na to nie mamy, co liczyć. Musimy kombinować i korzystać z tych roślin, które chcą u nas przetrwać. Jest ich wystarczająco dużo żeby każda osoba mogła wybrać coś ciekawego dla siebie. Każdy ma swój sposób na prowadzenie ogrodu i trzeba zrobić wszystko żeby udało nam się osiągnąć wszystkie zamierzone cele. Wybierajmy, zatem rośliny łatwe w uprawie, ale też takie, które prezentują się bardzo dobrze.

Written By
More from mateusz

Jak samodzielnie zaprojektować ogród

Jeśli naszą pasją są ogrody to stworzenie czegoś wyjątkowego nie będzie trudne....
Read More