Rośliny ogrodowe o ozdobnych owocach

Dawniej w sprzedaży mieliśmy jedynie rośliny cytrusowe, które miały ozdobne owoce, ale jak wiadomo w naszym klimacie takie rośliny mogły rosnąć jedynie w doniczkach. Oczywiście można pokusić się o to żeby w naszym ogrodzie na okres letni były pomarańcze, cytryny czy mandarynki.

W sprzedaży jest wiele różnych odmian i na pewno coś interesującego z tego wybierzemy. Dzisiaj tych roślin jest znacznie więcej i czasami sami nie wiemy n, co można postawić żeby nasz ogród był piękniejszy.

Nertera płożąca

Roślinka nie jest wysoka, bo ma około 5 do 10 cm, ale za to ładnie się płozy tworząc niesamowity efekt. Posiada przy tym piękne owoce jagody, które są pomarańczowej barwy. Owoce pojawiają się już w sierpniu. Trzeba taką roślinę posadzić w półcieniu, ale na okres zimowy musimy ją przenieść do pomieszczenia. Ze względu na swoje nie za duże gabaryty nie będzie to problemem i nie możemy o tym zapomnieć.

Osoby zainteresowane roślinami z owocami powinny wybrać coś z rodziny irg, berberysów czy ogników. Te rośliny prezentują się naprawdę relacyjnie i są w stanie ozdobić każdy ogród. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się krzewy rokitnika. Można taką roślinę posadzić na skarpie, bo wtedy bardzo dobrze się rozwija.

Lista roślin, które można posadzić w swoim ogrodzie jest bardzo duża. Większość z tych ładniejszych niestety musi na zimę trafić do domu. To oznacza, że musimy o tym pamiętać, bo inaczej stracimy roślinę, a przecież nie o takie rozwiązanie nam chodzi. Prowadzenie ogrodu jest bardzo trudne i trzeba się na tym bardzo dobrze znać. Gdybyśmy żyli w nieco cieplejszym klimacie to nasze ogrody byłby jeszcze piękniejsze, ale niestety na to nie mamy, co liczyć. Musimy kombinować i korzystać z tych roślin, które chcą u nas przetrwać. Jest ich wystarczająco dużo żeby każda osoba mogła wybrać coś ciekawego dla siebie. Każdy ma swój sposób na prowadzenie ogrodu i trzeba zrobić wszystko żeby udało nam się osiągnąć wszystkie zamierzone cele. Wybierajmy, zatem rośliny łatwe w uprawie, ale też takie, które prezentują się bardzo dobrze.

Written By
More from mateusz

Sprawa rozwodowa – gdzie szukać pomocy?

Jeśli nie ma innego wyjścia jak wziąć rozwód to trzeba przez to...
Read More