Wakacje, ferie w Zakopanem

Na swoje wakacje, na swój wakacyjny pobyt można wybrać bardzo wiele różnych miejsc w naszym kraju oraz poza jego granicami. Jednym z tych kurortów, które są bardzo często i licznie odwiedzane, jest Zakopane.

O tym fakcie na pewno nie trzeba nikogo przekonywać. W tym miejscu nie chcemy bynajmniej nikogo od Zakopanego odżegnywać, a wprost przeciwnie Chcemy potwierdzić, że jest to idealne miejsce na to, aby spędzić tam zarówno swój letni jak i zimowy urlop. Skoro mowa o zimie, to Zakopane przyciąga przede wszystkim wspaniałymi warunkami do uprawiania białego szaleństwa.

Wiele tras narciarskich bardzo dobrze naśnieżonych, bardzo wiele wyciągów, wypożyczalni sprzętu narciarskiego, bardzo wiele szkółek narciarskich. Istotne jest to, że trasy narciarskie mają bardzo zróżnicowany stopień trudności, co także jest tutaj bardzo ważne. Oczywiście nie samymi nartami Zakopane żyje, ponieważ w miejscowości tej mamy do czynienia także z bardzo wieloma innymi atrakcjami, których nie sposób przeoczyć.

Park wodny położony w samym centrum miasta to bardzo ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Poza tym mamy w okolicznych miejscowościach zlokalizowanych bardzo wiele term, a tym samym to również może stanowić wspaniałą atrakcję. Tatry to wiele tras pieszych na szczyty, to możliwość wypożyczenia roweru i skorzystania z infrastruktury rowerowej, a wieczorami knajpki położone na Krupówkach i nie tylko zachęcają do tego, aby tam wpaść na nieco dłużej.

Mówiąc wakacje w Zakopanem, trzeba wskazać na mnogość obiektów świadczących usługi noclegowe na przykład tutaj zakopane apartamenty. Jest ich bardzo wiele, a większość prezentuje wyjątkowo wysoki standard. Wśród tych obiektów mamy pensjonaty, hotele, prywatne kwatery, ale jednocześnie też mamy wiele apartamentów oraz drewnianych domków góralskich, których oferty po prostu nie można przegapić. Tym samym Zakopane jawi się jako bardzo niezwykłe miejsce na turystycznej mapie naszego kraju. Istotną kwestią jest fakt, że każdy turysta może dodatkowo uzyskać dostęp do specjalnej karty rabatowej zwanej Kartą Tatrzańską.

Written By
More from mateusz

Catering dietetyczny – jedzenie dla aktywnych

Osoby, które pracują aktywnie, ale i po pracy dużo się ruszają muszą...
Read More